מינוף כלכלי ומינוף כסף – אתם כבר עושים זאת?

מינוף כלכלי ומינוף כסף כיצד להיעזר באנשי מקצוע על מנת למנף את הכסף שלנו
לשיתוף הכתבה

 750 צפיות

מינוף כלכלי באמצעות אנשי מקצוע

מה אומרת לכם המילה מינוף? להיעזר בגורם נוסף להגיע למטרה שלכם. רב המינופים המוכרים זה מינוף כסף די בדומה להלוואה. הפעם אני רוצה לעסוק במינוף כלכלי קצת אחרמינוף זמן וידע של אחרים OPK – OTHER PEOPLE'S KNOWLEDGE. אנחנו לא יודעים הכל, ולרב גם אין לנו זמן להכל ולכן אני מאוד מאמין בלהיעזר באנשי מקצוע.

מינוף כלכלי באמצעות אנשי מקצוע

הרבה פעמים אני נתקל בפייסבוק, בשיחות עם חברים ומשפחה בשאלה הנצחית על האם נכון או לא נכון להיעזר באנשי מקצוע ולקבל מהם שרותי ייעוץ וליווי פיננסים. לתפיסתי, אני מאוד מאמין בתשלום מחיר עבור ערך אמיתי ולקבל ממנו תמורה גבוהה. אתם כבר מכירים אותי, אני לא אוהב לזרוק כסף סתם, כן אוהב לשלם תמורת ערך ושכולם ירוויחו, גם הלקוח וגם איש/אשת המקצוע, הרי ככה אמור עבוד העולם העסקי בסימביוזה, לא ככה?

תפיסת עולמי למינוף כלכלי באמצעות אנשי מקצוע

כאמור יוצא לי לראות לא מעט פוסטים ולהיות שותף בשיחות על הלנות ותהיות כנגד אנשי מקצוע לגבי גובה התשלום ומה הם מקבלים מאותם אנשי מקצוע כדוגמת עו"ד, מתווך, עמלות ליזמים, מתכננים פיננסים, סוכני ביטוח למיניהם וכו'. לתפיסתי העסקית והכלכלית יש להם ערך עצום שמגולם בידע, ניסיון ומקצוענות. אומר כך, כל עוד האינטרס שלי נשמר (חשוב לוודא את זה) ואני מקבל את מה שאני רוצה (תשואה צפיה, חוזה מצוין, תוכנית עסקית וכו), באמת שלא אכפת לי כמה ירוויחו אותם אנשים, ההפך! אם הם עושים עבודה טובה שירוויחו יותר, מגיע להם!

דוגמאות להמחשה

 • יועץ פיננסי שבונה לכם תוכנית פיננסית מקיפה רב שנתית
 • מלווה משקיעים שגובה עמלה עבור שירות הליווי בעסקה.
 • יזם נדל"ן/מתווך/מאתר נכסים שמוצאים לנו עסקה מצוינת.
 •  יועצי משכנתאות שתפקידם להתאים לנו משכנתה מיטבית ובסופו של דבר לחסוך עשרות אם לא אלפי שקלים ויעזרו לנו לא להיכנס לבורות כלכלים שילוו אותנו עשרות שנים.
 • אגב, אגלה לכם סוד שבוודאי כולכם מכירים – רובינו המכריע משלם ולא מעט לאותם יועצים, קוראים לזה בעברית דמי ניהול. קחו לדוגמא קופת גמל/קרן השתלמות/פנסיה בבית השקעות, לא מעט כסף נגבה בדמי ניהול, כסף שהוא (בתאוריה) שלכם ואתם משלמים על שירותי הייעוץ הפיננסים וההשקעה עבורכם בבתי ההשקעות. חברות המסחר העצמי גם כן.

תמורה בעד האגרה

אז איך בוחרים משהו שאכן יעמוד בדרישות שלנו ויתן את אותו מינוף כלכלי בדמות  שרותי ייעוץ וליווי פיננסים הטובים ביותר עבורינו?
ככלל, טרם קבלת ייעוץ כזה או אחר, נכון ללמוד את הנושא הרלוונטי טוב ככל הניתן. לעולם לא נגיע לרמה של המקצוענים בתחום, אבל לפחות תהיה הבנה ממוקדת ושפה משותפת. נכון, יש דוגמאות לכאן או לכאן, ולא מעט אנשים ניכוו מכל מיני שרלטנים ואנשי מקצוע בינוניים, אך האתגר שלנו הוא למצוא את אותם מומחים אמיתיים ושיעזרו לנו לבנות את הדרך שלנו. אני ממליץ לפעול בשלבים הבאים על מנת להגיע לאיש המקצוע הטוב ביותר עבורכם:

 • להתחיל בחיפוש כללי בגוגל.
 • לאחר מכן בקבוצות השונות בפייסבוק/בלוגים וכו'.
 • למקד את ה 5-TOP של האנשים הרלוונטיים עבורכם.
 • אפשר פה לשוב להתייעץ בקבוצות השונות.
 • לנסות לצמצם ל 3-TOP.
 • ליצור קשר ולהתחיל לברור על פי המקצוענות שלהם, החיבור האישי, הרקורד שלהם ולא להתבייש לשאול ושיראו את עשייתם
 • תבקשו לדבר עם ממליצים ולקוחות עבר. נכון הממליצים שיביאו לכם כנראה יהיו הלקוחות היותרמרוצים, אך כאן נכנס חוש הביקורתיות שלנו והשכל הישר.
 • לא לשכוח לעשות תיאום ציפיות מקדים שלא תהינה הפתעות בהמשך

אני מאמין כי עבור שירות טוב צריך לשלם – אין מתנות חינם. זהו סכום שלעיתים יכול להיות גדול. עם זאת, ברב המכריע של המקרים, אם עושים זאת נכון, זה מוכיח את עצמו ויחסוך לנו המון כסף בהמשך. בחרו נכון – זה יעצים אתכם!


לשיתוף הכתבה

מאמרים מומלצים

תגובות 4

 1. צילה חורש

  בעיתיות בקבוצות פייסבוק והמלצןת .
  פעמים רבות הקבוצות בפייסבוק מנוהלות ומוקמות עיי אנשי אינטרס הדואגים שימליצו עליהם.ותמונה אינה בהכרח נכונה
  יש את עיניין ההמלצות שכם יכול להיות מוטה
  נראה לי שצריך להיפגש עם בעל המקצוע כן לנסות המלצות .לבדוק בפייסבוק ועוד.לראות אם יש אדם מאחורי השם .ולבחון המלצות שלו קטנות לפני שחטתמים.אם חקרנו ולו מעט זה אמור להתאים בשפה.
  קרה לי לא מעט בעיניין קרקעות אחרי שלמדתי את הנושא דיבאתי עם משווקים והם בכלל לא ידעו מה זה צבעים לקרקעות .ברגע זה נפסלו מבחינתי .צריך לדעת מונחים בסיסיים לחפור באתרים עם נתונים ולבחון בשטח .

  1. חתול פיננסי

   את צודקת לחלוטין!
   פייסבוק ורשתות חברתיות זה רק מרכיב אחד מכלל הבדיקות נאותות שצריך לעשות.
   אני כן חושב שיש מקום לבדוק כי זה עוד מקור, כמובן שצריך להיות ביקורתיים בקריאה ובניתוח התובנות.
   אין תחליף לפגישה, אך לא תמיד ניתן להיפגש עם עשרות נותני שירות כי אין זמן ולכן צריך לסנן.
   ו… כן! שוב את צודקת, כדאי להחור נכון את מי שעוברים איתו:)
   תודה על התגובה הכנה והעניינית

 2. צודק לחלוטין אבל לפעמים גם כשעושים את כל הבדיקות נופלים על אנשים עם אינטרסים.
  לפעמים אנשים ממליצים על אנשי מקצוע שלקחו מבלי לדעת שלא נתנו להם שירות טוב מכיוון שיש להם בורות בתחום.
  אני מאמין גדול בללמוד לבד זמן ממושך ורק לאחר שיש לך ידע ברמה טובה להיעזר באיש מקצוע טרם פעולה הרצוייה.

  1. חתול פיננסי

   נכון מאוד.
   לצערי אין מתכון בטוח איך לא ליפול.
   מסכים איתך על ההמלצות. יתרה על כן, יש כאלו שממליצים והם רק בתחילת דרכם, כמו לדוגמה בהשקעות נדלן בחול. אנשים ממליצים על עסקאות ויזמים והם רק נכנסו לעסקה, ולא סיימו "סיבוב".
   לגבי הללמוד לפני לפעול, גם פה אני איתך. כמובן שמתישהו צריך לעצור ולהתקדם, אבל בהחלט נכון מאוד להגיע עם ידע מספק על מנת להבין את הדברים, להיות ביקרותיים ולהטיל ספק כשנדרש.
   תודה על התגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פייסבוק חתול פיננסילהצטרפות לקבוצת הפייסבוק – חתול פיננסיפייסבוק חתול פיננסי