כלכלת משפחה וצרכנות

איך לבדוק מכונית משומשת יד 2?

איך לבדוק מכונית משומשת יד 2?

אתם לא רוצים ליפול כאשר אתם קונים מכונית משומשת יד 2. בפוסט תגלו את כל הדרכים והאתרים שיש לכם לבדוק לפני הקניה את המכונית מיד שניה
איך לבדוק מכונית משומשת יד 2

בדיקת מכונית יד 2 לפני קניה

אתם רגע לפני רכשית רכב יד 2 ורוצים לראות שאתם לא קונים חתול בשק, איך תוכלו להבטיח שלא תיפלו בפח? שאין עיקול לרכב או פגיעה אחרת? תמשיכו לקרוא וגלו כיצד תוכלו לבדוק הכל.

תוכן עניינים

איך לבדוק רכב יד שניה לפני הקניה שלו?

כל מי שאי פעם חיפש לרכוש רכב בטח נתקל בשלל מדריכים המייעצים בנוגע למידע שכדאי על הרוכש לבדוק טרם הרכישה, זאת אף לפני שנגשים לבדיקה במכון מורשה.
לצערינו המדינה טרם הנגישה את כל המידע במקום אחד, והדבר דורש למצוא את המידע בשלל אתרים ומקורות.
כיום ישנם מספר גופים מסחריים שנותנים דוח מלא תמורת תשלום הנע בין 100 ל- 150 שקלים, לא אעשה כאן פרסומת לאף אחד מהן, מספיק שתחפשו בגוגל "דוח רכב יד 2" ותמצאו כמעט את כולם.
אולם במידה ותתאמצו ותיכנסו לכל מקור באופן עצמאי, כל המידע זמין בעלות של 21 שקלים בלבד.
תוכלו למצוא כאן את כל הקישורים לאתרים הרלוונטיים, במידה וחסר משהו אשמח לתגובות ואעדכן בהתאם (ייתכן שהעלות תשתנה במהלך הזמן).

רשימת האתרים בהם תוכלו לבצע בדיקות לרכב יד 2

 • בדיקה אם הרכב מדווח כגנוב – באתר משטרת ישראל – עלות חינם
 • בדיקה אם על הרכב רשום תו נכה, אם כן, לא ניתן להעביר בעלות על הרכב, עלות חינם
  מאגר משרד התחבורה. וגם פה.
 • נתונים טכניים על הדגם, והכי חשוב תאריך טסט אחרון ותוקף הרישוי מאתר משרד התחבורה, לא ניתן להעביר בעלות על רכב אם הרשיון לא בתוקף, – עלות חינם.
 • בדיקה האם הרכב ממושכן או משועבד, באתר משרד המשפטים – עלות 11 ש"ח. אם תעבירו בעלות אליכם לרכב משועבד או ממושכן, הגורם הממשכן יכול לעקל אותו במידה ואינו מקבל את התשלומים.
 • בדיקה אם הרכב מעוקל – נעשית בבנק הדואר בזמן העברת הבעלות – עלות חינם.
 • בדיקת היסטוריה ביטוחית של הרכב, במרכז הסליקה של חברות הביטוח, הדוח כולל 3 חלקים, כל המקומות בו הרכב היה מבוטח, תביעות שהוגשו לחברות הביטוח, והבהרות בנוגע לתביעות (לדוגמא אובדן להלכה – טוטאל לוס) – עלות 10 ש"ח.
 • עבור רכבים משנת 2017 והלאה יש מאגר של משרד התחבורה שמציין אם לרכב בוצעו שינויים, ואת הק"מ כפי שנרשם בטסט האחרון של הרכב – עלות חינם
 • עבור רכבים משנת 2017 והלאה יש מאגר של משרד התחבורה שמציין את מספר הבעלויות הקודמות של הרכב וסוג הבעלות (פרטי, ליסינג וכו') – עלות חינם.
 • וכמובן אתר משומשת, שמרכז נתונים טכניים על הרכב.
 • כמובן שרצוי לקבל מהמוכר גם הסטוריית טיפולים, עוד לא מצאתי אתר שמאפשר לקבל את זה אונליין, ובדרך כלל מוסכים מורשים נותנים את המידע הזה רק לבעל הרכב.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

בדיקת רכב יד 2 לפני קניה

סיכום

קנית רכב יד שניה יכולה להיות מכה רצינית לכיס שלכם אם תפעלו לא נכון, יש לכם פה את כל הדרכים להבטיח שלא תקנו חתול בשק, היעזרו בהם וסעו בדרכים בטוחות.

הכותב הינו דוד קנטי.

תוכן עניינים

תגובות לחתול

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יעניין אותך גם