זמן איכות עם הילדים ו-7 תובנות פיננסיות-חברתיות מצפיה משותפת בסרט ספיידרמן בקולנוע:

ספיידרמן
לשיתוף הכתבה

 461 צפיות

אז בחודש דמבר 2021 בני החליט בקול תרועה רמה: "אבא, בוא נלך לצפות בספיידרמן החדש: אין דרך הביתה". כאבא חביב וער לרחשי ליבם של ילדי וכזה שמקדש זמן איכות עם הילדים, השבתי חיש קל בחיוב. לא עברו 10 דקות ואשתי היקרה הכריזה בקול ששון: קניתי לכם זו גרטיסים למחר אחר הצהריים. יש! והנה למחרת אנחנו מתארגנים לנו בנחת לקראת היציאה המשותפת שלנו, אבא ובן. פייר? התרגשתי והיה לי כיף!

מפה לשם, כתבתי את שורות אלו באותו הלילה שצפינו בסרט ועלו לי מספר תובנות חשובות מאוד אודות ההיבטים החברתים-פיננסים שחווינו היום. מוכנים? הנה זה בא!

7 תובנות מזמן איכות עם הבן שלי בקולנוע

  1. תכנון מקדים – להתארגן על מזון מהבית ולא לשלם 36 שקלים על גביע פופקורן! (אשתי טוענת שזה חלק מהחוויה, נו שוין… יש גם כאלו…). שערוריה! לא פחות מזה!
  2. מחיר תמורת ערך – אפשר להמתין קצת ולהוריד את הסרט בתוכנות פיראטיות (לא המלצה וכו.'.. יש שמועה שיש כאלו שעושים זאת), אך חווית הקולנוע היא ייחודית למול הטלוויזיה בבית. מוכן לשלם את המחיר תמורת הערך שקיבלנו – סה"כ אחלה של דיל קרוקודיל עבור זמן איכות עם הילדים!
  3. יש דברים שאין להם מחיר – זמן איכות אחד על אחד עם הבן הגדול שלי! בעצם… אם חושבים על זה יותר לעומק, אז יש לזה מחיר… כ-100 שקלים… טוב, אל תהיו קטנוניים, הבנתם את הכוונה. אחרי הכל לא ניתן לכמת כסף לחווית זמן האיכות. כן ירבו כאלו!
  4. לפעמים רגולציה כן טובה לאזרח הקטן – אכחיש שאמרתי זאת, אבל עצם העובדה שניתן להביא מזון מהבית ולא להיפרד ממאות שקלים במזנון היא דבר מבורך. אגב, אין לי ספק שאת ההפסד של בתי הקולנוע אני משלם בכטיס הכניסה. לא דואג להם יותר מדי. כיוון שידעתי זאת מבעוד מועד, הכנו מראש את הנישנושים שלנו.
  5. מיקוד וריבוי פרסומות לכרטיסי אשראי – עדיין לא הבנתי מה מייחד את קהל הצופים שצריכים לראות 4 מתוך 6 פרסומות על כרטיסי אשראי. דבר נוסף שתהיתי לגביו הוא מדוע חברות האשראי משום מה מוצאות את הקהל בסרט ספיידרמן ש 95% אחוז ממנו הם לכל היותר נערים מתבגרים ומנסים להציע להם הלוואה בפריים +2 בהצטרפות… למה לא מתאימים תכנים? לכו תבינו… ובכלל מה קרה לפרסומות של שוקולית? נושוין… ככה גם יצא לי להתעדכן בכמה ריבית ניתן לקבל כהלוואה לכל מטרה מבנק הפועלים. משום מה את הבן שלי זה פחות עניין. לכו תבינו…
  6. מולטיברס – כן כן… מולטי-וורס. מחילה מחובבי המטאוורס, אבל מולטיוורס זה מגניב. לא אעשה ספויילרים, אבל מי שימציא כזה, אני מוכן להשקיע בו NFT.
  7. עם כח רב באה אחריות גדולה – אחד המשפטים שחקוקים לי כילד מספיידרמן (הישן והטוב, ההוא עם האנימציה של פעם). עיסוק בפיננסים הוא למעשה ההקבלה שלי ל"כח" ולכן צריך לעשות זאת באחריות רבה, בין אם זה לעצמכם או למשפחתכם. אני לקחתי את זה למקום של ההורה והאחריות (גם) הפיננסית לילדי, ואפילו ציטטתי זאת בסוף המאמר שלי על חינוך פיננסי לילדים

ו… כחובב סרטי MARVEL (אך לא את ספייידי החביב), אני ממליץ על הסרט, רק קחו בחשבון שלא רק תיאלצו להיפרד מהכסף שלכם, אלא גם משעתיים וחצי מחייכם (מחיר תמורת ערך, זוכרים?). אז פנו לכם זמן איכות עם הילדים ותהנו! זה הרבה יותר מכסף!


לשיתוף הכתבה

מאמרים מומלצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פייסבוק חתול פיננסילהצטרפות לקבוצת הפייסבוק – חתול פיננסיפייסבוק חתול פיננסי