איך ואיפה לקנות קריפטו

איך ואיפה להשקיע בקריפטו?
לשיתוף הכתבה

 1,660 צפיות

רוצה לדעת איך ואיפה לקנות קריפטו? ביטקוין?

החלטת שאתם רוצים להכנס לעולם הקריפטו? רוצים לדעת איך ואיפ הלקנות ביטקוין? מזל טוב! הנה מאמר שכדאי שתקראו כדי להחליט איפה לקנות. במאמר אמנה את הדרכים לקנות, כולל יתרנות וחסרונות בכל שיטה.

אמל"ק – בסוף המדריך ישנה טבלה המרכזת ומשווה פרמטרים בין כל שיטת קנייה שאני התנסיתי או בחנתי באופן אישי. למי שאין כח לקרוא את כל המדריך, יכול לדלג לטבלת ההשוואה בסוף.

תוכן עניינים:

יתרון יחסי לקריפטו

לפני שנתחיל באיך ואיפה לקנות ביטקוין, אז אציין שיתרון המסחר בקריפטו הוא שלרוב אין מינימום לרכישה וניתן לרכוש גם חלקי מטבעות ובכל סכום. רף הכניסה הנמוך מאפשר נגישות וזמינות לכל אחד ויכולת להתנסות בהשקעה נמוכה .המלצה: לאחר הרכישה מומלץ להעביר את המטבעות לארנק דיגיטלי.

לקריאה נוספת:

מדריך השקעות – כיצד להתחיל להשקיע נכון?

חינוך פיננסי לילדים – להקנות להם הצלחה פיננסית לחיים

מדריך השקעות נדל"ן בחו"ל

איך לנהל תקציב משפחתי

איך ואיפה לקנות קריפטו וביטקוין?

להלן השיטות הקנייה (שימו לב שכל שיטת קנייה היא גם שיטת מכירה):

בורסות קריפטו

ישנן שחקניות רבות בתחום, מוכרות יותר ומוכרות פחות, כאלו שמאפשרות רכישה באמצעות כרטיס אשראי ו/או העברה בנקאית. אני אישית סוחרת בבורסות שהן מוכרות, אמינות ועדיפות לכאלו שהן מפוקחות וכך בנקים יהיו מוכנים לעבוד איתן. קישורים אמינים לבורסות שאני אישית עובדת איתם ונהנית לסחור בהן:

 • Bit2c– בורסה ישראלית, בעברית, מפוקחת, שירות לקוחות מעולה, מגוון מצומצם של מטבעות, ניתן לרכוש באמצעות העברה בנקאית בארץ, לא ניתן לרכוש באשראי.
 • Bitstamp – בורסה ותיקה, מפוקחת, מגוון בינוני של מטבעות, שירות לקוחות טוב ובאנגלית, ניתן לרכוש באשראי או באמצעות העברה בנקאית לחשבון חו"ל.
 • Bianance – בורסה ותיקה, מיליוני משתמשים, לא מפוקחת, מגוון רחב של מטבעות ואופציות מסחר מתקדמות, ניתן לרכוש באשראי או באמצעות העברה בנקאית לחשבון חו"ל (נכון ליום כתיבת המדריך הבנקים לא מאפשרים עבודה עם בורסה זו).

יתרונות: זמין, מיידי לקנייה באמצעות כרטיס אשראי (איפה שאפשר), עמלות נמוכות ביחס ליתר השיטות, אופציות מסחר מתקדמות ואפשרות למסחר במגוון של מטבעות (תלוי בורסה).

חסרונות: היו מספר מקרי הונאה/פריצה לבורסות שונות ולכן עבדו עם בורסות אמינות ושמרו את המטבעות שלכם בארנק דיגיטלי.

על מנת לסחור בבורסות תדרשו לפתוח חשבון שכולל את השלבים הבאים: הזנה ואימות פרטים, העלאת מסמכים רלוונטים (סוג של הכר את הלקוח), לעיתים זיהוי פנים. די מהיר וקליל.

ברוקר מבית אלטשולר שחם הוריזון

פתרון שמיועד למי שמעוניין להיות 'משקיע פאסיבי' ושינהלו עבורו את תיק ההשקעה. עם מינימום של 2,500 דולר, בית ההשקעות יכול לרכוש, למכור ואפילו לאחסן את המטבעות בארנק דיגיטלי צד שלישי עבורכם (בתוספת תשלום).

יתרונות: ללא התעסקות בקניה ומכירה, אופציה לאבטחת המטבעות עבורכם, ניכוי מס במקור ע"י אלטשולר – לא נדרש לדווח עצמאית למס הכנסה, לא נתקלו בסירוב ע"י הבנקים לאור העבודה שהם מבצעים עבורכם את הקניה והמכירה.

חסרונות: עמלות ביצוע העסקאות יחסית יקרות ביחס לבורסות, אך זולות יותר משיטות אחרות – 'על נוחות משלמים'.

חלפן קריפטו

בית עסק שמתמחה בהחלפת פיאט (כסף 'רגיל') לקריפטו, לרוב מאפשרים רכישת מגוון מצומצם של מטבעות מובילים כמו ביטקוין, אתריום ועוד. ישנם מעט גופים שמציעים שירותים אלו בארץ והמוכר ביניהם הוא ביטס אוף גולד וביטין. אציין כי נכון ליום כתיבת המדריך ביטין זולים יותר ומהתרשמותי יש להם שירות אישי שנותן תמיכה ללקוח ומגוון אפשרויות רכישה (מוזמן, העברה, אשראי, כספומט ועוד). ניתן לבצע תשלום באמצעות העברה בנקאית או כרטיס אשראי.

יתרונות: לא הרבה מעבר לבורסה, אם כבר ביצעתם את הליך ההזדהות, תשקיעו עוד קצת ותפתחו חשבון בורסה.

חסרונות: עמלות גבוהות, זמינות נמוכה ביחס לאפשרויות אחרות.

כספומט קריפטו ייעודי 

התהליך הוא כזה שסורקים ת.ז, המכונה מבצעת זיהוי פנים, בוחרים את המטבע אותו תרצו לרכוש, מזינים כתובת ארנק אליו ישלחו המטבעות ומכניסים כסף למכונה (בזהה להפקדת כספים בכספומט). חסרונות: לא נגיש וצריך לצאת מהבית 😊. אני אישית לא התנסיתי.

אנשים פרטיים – שיטה זו מאוד לא מומלצת ונתונה להונאות רבות, לכן תחסכו מעצמכם, אלא אם אתם קונים ממישהו שאתם סומכים עליו.

יתרון: חסכון בעמלות.

איפה הכי מומלץ בעיני לקנות קריפטו?

אז כפי שסקרנו במאמר, ישנם מספר דרכים לרכוש קריפטו, הדרך שאני אישית משתמשת בה והיא המקובלת ביותר היא דרך בורסות קריפטו מומלצת ומוכרת. מה לגבי מכירה? אותן שיטות שמניתי רלוונטיות למכירה. וגם פה הכי קל ונגיש זה דרך בורסה.

מדיניות הבנקים ואיך מוכרים?

ממדיניות הבנקים משתנה להפקדה וקבלת כספים שמקורם בקריפטו משתנה, אך כשהם מקבלים זה באמצעות גופים מפוקחים בלבד. במידה והבנקים לא מאפשרים ביצוע פעולות ניתן להשתמש בשירותים של ביטין או ברוקר מבית אלטשולר שחם הוריזון  או לחלופין לרכוש באשראי בבורסות שמאפשרות תשלום באשראי.

מה לגבי מכירה? אותן שיטות שמניתי רלוונטיות למכירה. וגם פה הכי קל ונגיש זה דרך בורסה, במידה ולא והבנק לא מאפשר ע"י חלפן ביטין (אלטשולר שחם במקרה הזה פחות רלוונטים אם לא רכשתם אצלם).

💡 דקה של מיינדסט:

אם זה נראה לכם מסובך, אז דעו לכם שבשביל להרוויח כסף צריך לצאת מאזורי הנוחות, לפרוץ תקרות זכוכית ולעשות דברים שאנשים אחרים לא עושים, אחרת כולם היו עשירים. ואם אתם מאלו שנראה להם שהעולם הזה הוא ספקולציה אחת גדולה, חשוב להבין שמטבעות קריפטו וטכנלוגיית בלוקציין עוד בתחילת דרכם והם כאן כדאי להישאר ולהתרחב לעולמות ושימושים פורצי דרך. לכן אל תשבו על הגדר, צאו תלמדו, תחקרו, תעשו ואולי אפילו תטעו, רק אל תהיו מאלו שאמרו איך לא קניתי שביטקוין היה רק 40,000 דולר ושאתריום היה 3,000 דולר.

טבלה שמשווה פרמטרים בין שיטות קניה בהן התנסיתי או בחנתי אישית

גילוי נאות: שימוש בקישור יזכה אתכם ואת הכותבת בעמלת חבר מביא חבר בחלק מהלינקים, אז אם בא לכם לפרגן זה המקום 😊

איך ואיפה להשקיע בקריפטו
איך ואיפה להשקיע בקריפטו

Bit2C | Bitstamp | Binance | ביטין | אלטשולר שחם הוריזון

הכותבת: קרן חנן ולדמן – מהנדסת תו״ן, עוסקת בניהול פרויקטים. משקיעה, מרצה ומנהלת קהילה בתחום הקריפטו – מעשה בביטקוין | קריפטו וומן


לשיתוף הכתבה

מאמרים מומלצים

תגובות 2

 1. יואל מרקוס

  תודה על המאמר,
  הייתי מוסיף כי אחד הדברים החשובים בעיני, לפני רכישת המטבע הראשון, לשלם לרו"ח או עו"ד שמומחה במיסוי קריפטו שייתן חוו"ד כיצד לפעול בעיקר בבורסות מבחינת העברות בין מטבעות, או לארנקים של אנשים פרטיים, וזאת בכדי להימנע ממצב שבו כל המטבעות שלך "צבועים" ע"י רשות המיסים כחשודים ובאופן כמעט ודאי תמנע מכם היכולת להמיר חזרה לפיאט במידה ותרצו לעשות זאת.

  1. חתול פיננסי

   הערה נכונה מאוד.
   תודה על החידוד יואל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פייסבוק חתול פיננסילהצטרפות לקבוצת הפייסבוק – חתול פיננסיפייסבוק חתול פיננסי