איפה כדאי להשקיע כסף? המדריך להשקעה נכונה חלק א'

איפה כדאי להשקיע כסף
לשיתוף הכתבה

 951 צפיות

תוכן עניינים למאמר איפה כדאי להשקיע כסף

מזל טוב! אתם חושבים על איפה כדאי להשקיע כסף!

הצטבר לכם סכום כסף מסוים בעו"ש, קיבלתם מענק מהעבודה, נוצר לכם תזרים חיובי בכל חודש בעו"ש, או שהחלטתם לקחת הלוואה (מינוף) על חשבון קרן ההשלתמות. כל הכבוד לכם! אתם בפיתחה של סוגיה מהותית מאוד. עכשיו אתם שואלים את עצמכם את אחת מהשאלות הנפוצות ביותר בעולם הפיננסי: "איפה כדאי להשקיע את הכסף"?

זאת שאלה מצוינת! אבל השאלה הזו בעיני היא סוף התהליך ולא תחילתו. למעשה זה החלק הקל של התהליך. איך לבחור נכון את ההשקעה המתאימה לכם זה האתגר. מבטיח לכם שעד סוף המדריך אתם תראו שזה די פשוט.

בפוסטים הבאים אנסה לעזור לכם בשאלה ההרת גורל הזו. אציג לכם מנקודת מבטי כמשקיע את תפיסת עולמי שמלווה אותי שנים רבות. בפוסט הנוכחי ארשום את המבוא והעקרונות ובהמשך ארחיב אודות הצעדים בתהליך קבלת ההחלטות איך יהיה לכם נכון להשקיע כסף. כמו וכן אכתוב אודות האפיקים האפשריים, ניהול וגידור סיכונים וכמובן דוגמאות יישומיות בתהליך קבלת ההחלטות.

עוד לא ביקרתם בקבוצת חתול פיננסי בפייסבוק? הקהילה לידע השכלה פיננסית! הקליקו כאן

"אבל אני לא יודע איפה כדאי להשקיע כסף…!"

אשתף אתכם בסיפור ישן שיכול להמחיש לכם היטב את החשש והבלבול. לפני כמספר שנים שוחחתי עם חבר ילדות אודות השקעות. הוא שאל אותי "איך ואיפה כדאי להשקיע כסף"? ושהוא מפחד מאוד להשקיע כיוון שאיננו מבין כלום בהשקעות ופיננסים. גידרתי מעט את הראש ופתאום חשבתי על משפט שאני לוקח איתי תמיד לשיחות כאלו:

"אם אתה מפחד ולא מבין בהשקעות ופיננסים ולכן לא משקיע, אז למה אתה אתה נוסע ברכבת? הרי אינך נהג קטר או מכונאי".

המשפט הזה שצבר אצלי כבר כמה גרסאות מהדהד כל פעם מחדש כשמישהו חושש או לא מבין בהשקעות, אבל יודע שצריך לעשות זאת.

אפיקי השקעה

ככלל ישנן מספר משפחות של אפיקי השקעה אפשריים ולכל השקעה יש מאפיינם ייחודיים. אמנה את המשפחות שלא על פי סדר חשיבות:

השקעה טובה מול השקעה רעה

אפתח בנושא שהוא חשוב מאוד בעיני – אין דבר כזה השקעה טובה או השקעה לא טובה. הרבה פעמים אני נשאל האם השקעה מסוימת היא טובה? התשובה המיידית שלי היא כמו בהרבה דברים אחרים היא "זה תלוי". וכשאני נשאל "במה זה תלוי?" אז פה מתחילה התורה שלי בעולם ההשקעות. אנסה לתמצת ככל הניתן. ככלל, כל השקעה היא טובה. עבור מי היא טובה זו השאלה המורכבת יותר. לאחד השקעה לטווח של 5 שנים באג"ח עם תשואה נמוכה ורמת סיכון נמוכות זה מצוין. לאחרת השקעה בקרן ריט המחלקת דבידנדים בשקלים, ללא חשיפה למט"ח תהיה מעולה. ולי בכלל מתאים להשקיע בנדל"ן בישראל.

למעשה אין טוב או לא טוב בהשקעות, אלא מה נכון עבור המשקיע!

ידע זה כח! השכלה פיננסית!

השכלה פיננסית! בכל אפיק השקעה שתבחרו אני ממליץ ללמוד ולהכיר אותו. להבין ככל הניתן עד לרמה שתנתחו עבורכם את היתרונות, החסרונות, הסיכונים וההזדמנויות. ניתן לעשות קיצורי דרך באמצעות גם היעזרות באנשי מקצוע, עם זאת, האחריות בסופו של דבר היא עלינו המשקיעים. אם נבחר לא נכון זה אנחנו! לא גורם שלישי.

סיכום – אז איפה כדאי להשקיע כסף?

כאמור, בחירת אפיק ההשקעה הוא סוף התהליך. ממליץ בחום לקבל את ההחלטה אודות האפיק רק אחרי שתנתחו לעצמכם מה את רוצים, צריכים, ויכולים. עשו זאת באמצעות מספר שאלות מנחות. בנוסף, ממליץ לרשום אותן על דף כיוון שהכתיבה בעיני מזקקת את המחשבה, ולאחר מכן תוכלו לבצע תהליך קבלת החלטות מושכל יותר.
בפוסטים הבאים תוכלו למקד את השאלה ולהגיע לכדי הפתרונות האפשריים והנכונים עבורכם בסוגיה אודות אפיקי ההשקעה השונים.
המון הצלחה! ומאחל רק תשואות דו ספרתיות!

להמשך המדריך להשקעה נכונה, איך להשקיע נכון – חלק ב'


לשיתוף הכתבה

מאמרים מומלצים

תגובות 2

  1. פוסט נהדר!

    1. תודה רבה. שמח מאוד לשמוע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פייסבוק חתול פיננסילהצטרפות לקבוצת הפייסבוק – חתול פיננסיפייסבוק חתול פיננסי