הסיפור המשפחתי שלנו, התחילו כאן, כלכלת משפחה וצרכנות, עצמאות כלכלית

טבלת אקסל הוצאות והכנסות מומלצת לניהול תקציב משק הבית

טבלת אקסל הוצאות והכנסות מומלצת לניהול תקציב משק הבית

טבלת הוצאות והכנסות - פה תוכלו להוריד טבלת אקסל של הוצאות והכנסות וטיפים מעולים כיצד למלא אותה וכיצד להתנהל כלכלית. הטבלה פשוטה להורדה ומילוי
טבלת הוצאות והכנסות הבסיס לכלכלת משפחה, משק בית ולהצלחה!

פרק #4 – טבלת אקסל הוצאות והכנסות

להורדת קובץ עם טבלת אקסל הוצאות והכנסות אקסל חינמי, נא לגלול לתחתית העמוד ↓

 

להצטרפות לקבוצת הפייסבוק “חתול פיננסי”

 

תוכן עניינים

ייעוץ לכלכלת המשפחה - רק מהמומחים של חתול פיננסי ב FinCat

פינקט FINCAT אנשי מקצוע פיננסים מומלצים

פינקט FINCAT אנשי מקצוע פיננסים מומלצים

טבלת אקסל הוצאות והכנסות

הצעד הראשון המעשי שלי היה טבלת אקסל הוצאות והכנסות למשק הבית. תוכלו להוריד את טבלת האקסל להוצאות והכנסות בתחתית העמוד. למעשה זה היה הבסיס שלי לניהול הוצאות והכנסות במסגרת ניהול תקציב משפחתי. לא בכל יום מתחילים תהליכים של שינוי תפיסת עולם. אני רוצה לשתף אתכם בבסיס ההבנה שהגדרתי לעצמי: להבין ולאחר מכן ניהול תקציב של משק הבית ובהמשך ניהול תקציב משפחתי.

איך אני אעשה זאת? באמצעות מעבר על כלל ההוצאות וההכנסות של משק הבית בחשבון בנק ובאשראי. באילו אמצעים? אתר הבנק שלי וטבלת אקסל להוצאות והכנסות ולניהול תקציב למשק הבית!

אותה טבלת הוצאות והכנסות, שבנויה באקסל, שאני עובד איתה עד היום. למעשה טבלת האקסל של ניהול ההוצאות וההכנסות וניהול תקציב משפחתי היוותה את הבסיס הראשוני לכלכלת משפחה וניהול נכון ויעיל של התקציב של משק הבית.

ניהול תקציב בטבלת אקסל הוצאות והכנסות זה הבסיס להתנהלות כלכלית נכונה למשק הבית

הצעד הראשון לכלכלת ומשפחה ניהול תקציב משק הבית בטבלת אקסל

אחרי שהבנתי שאני צריך לעשות צעד ראשון בכלכלת משפחה וניהול תקציב משפחתי, הרגשתי בפרץ אדרנלין אדיר, פתאום התשוקה לעשייה כלכלית בערה בי וראיתי בבירור מה אני צריך לעשות. אני צריך לבנות לי טבלת אקסל להוצאות מחיה מפורטת ככל הניתן. קראתי לה בפשטות “טבלת הוצאות והכנסות“. הקמתי לשונית חדשה בקובץ האקסל השלי. עם השנים קובץ האקסל של ניהול הוצאות והכנסות גדל לעשרות לשוניות וכל אחת בנושא כלכלי אחר. הרגשתי משהו חדש באוויר, פורץ דרך, משנה תפיסת עולם, בקיצור התרגשות! והכל מטבלת הוצאות והכנסות בסיסית למדי.

 

החזרי מס לשכירים חתול פיננסי פינאפ

 

יישום טבלת הוצאות והכנסות למשק הבית

התיישבתי מול המחשב ונכנסתי לאתר הבנק. פתחתי את חשבון העו”ש והתחלתי למלא טבלת אקסל. טבלת האקסל של הוצאות וההנכסות למחיה המשפחתית שלנו היתה הכי מפורטת. כזו שמולאה בכל הוצאה והוצאה וכמובן לא שכחתי את ההכנסות. לא ידעתי בזמנו שהיא תהווה אבן יסוד בדמות טבלת ניהול הוצאות והכנסות של משק הבית הכל נכנסמהמשכנתה, דרך חשבונות החשמל, מים, גז, ארנונה, חוגים ועד המסעדות, פייבוקס וביט, קפה ומאפה, ושטויות במקסטוק ואליאקספרס. הכל!!! גם הוצאות מחיה שבזמנו לא ידעתי על מה יצאו. את אותן הוצאות הוצאות המחיה בטבלה רק ראיתי כסכומים כמו משיכת כספים הכנסתי תחת סעיף “לא ברור”. צד ימין היה פירוט ארוך ואין סופי של ההוצאות שנשאבו מאתר האשראי ומניתוח העו”ש החודשי.

לאט לאט השורות החלו לצמוח. בחיי שלא ידעתי כמה ידע אפיק מטבלת הוצאות מחיה שלנו כמשפחה. עד שסיימתי למלא את טבלת ההוצאות וההכנסות של אותו חודש רשמתי קרוב ל 120 שורות (כיום היא מונה כ-180 שורות).

כמה זמן לוקח לבנות טבלת אקסל הוצאות והכנסות לניהול תקציב משפחתי?

מלאכת בנית טבלת הוצאות והכנסות לא היתה פשוטה בהתחלה. לקח לי כמעט 6 שעות רק להקים אותה ולמלא את כל השורות. אל חשש עם הזמן רוכשים את המיומנות למלא את טבלת ניהול תקציב הוצאות והכנסות. ברמה כזו שאת ההוצאות הקבועות והמוכרות לכם, תדעו לדקלם בעל פה.

כיום ניהול הוצאות והכנסות זה עניין של פעם בחודש שאורך כ-45 דקות יחד עם הכנת קפה. ממליץ לכם בחום לקבוע תאריך חודשי שבו תמלאו את הטבלה. כח ההרגל הוא חזק מאוד, נצלו אותו עבורכם. נסו לכוון לתאריך שיהיה מספר ימים לאחר כניסת המשכורות. ככה תזכרו תמיד איפה “לחתוך” את הטבלה, או כל הוראת קבע אחרת שיורדת לכם בכל חודש.

טבלת הוצאות והכנסות להורדה: ניהול ותכנון תקציב משפחתי
טבלת הוצאות והכנסות

כל הוצאה נכנסת לטבלת ניהול הוצאות והכנסות

אחד האתגרים הוא במעקב אחר ההוצאות שפחות מוכרות לנו. אותן הוצאות מחיה שאינן נרשמות כראוי ו/או שאין לנו מעקב לאן הן מופנות. דוגמא מובהקת לכך היא כסף מזומן ש”נוזל” לנו מבין האצבעות ואנו נוטים לא לעקוב אחריו. דוגמא נוספת היא תשלומים דיגיטלים (ביט ופייבוקס).

תנו לי לעזור לכם במעט לגלות את השיטה שעובדת לי. בין אם אתם רווקים/ות או בני/ות זוג, תיצרו קבוצה בווטסאפ. תקראו לקבוצה באיזה שם שתרצו (שלי די בנאלית – “כסף”). כל פעם שאתם מוציאים כספים (מזומן/דיגטלי וכו’) פשוט תשלחו הודעה לעצמכם. זה ממש פשוט ובאמצעות הרישום הזה תוכלו בעת ביצוע המאזן החודשי וניהול בטבלת ההוצאות וההכנסות, לעקוב ולהבין לאן הכסף הופנה וככה תוכלו לנהל את התקציב המשפחתי שלכם.

קחו לדוגמה משיכה של 500 שקלים מהכספומט. 150 שולמו לבייביסטר, 220 שולמו לועד בית ונותרתם עם 130 שקלים בארנק. אני ממליץ לרשום את ההוצאות (את שורת המשיכה תראו בעו”ש) בקבוצה. ככה תראו על מה שילמתם ואת היתרה “להזדכות” עליה בסעיף הכנסות (אצלי מופיע החזרי מזומן) בעת ביצוע המאזן וניהול הוצאות המחיה.

הרחבת זמני טבלת הוצאות והכנסות

כשסיימתי עם החודש הראשון הייתי די מרוצה. מיד חשבתי לעצמי שכדי לקבל פרספקטיבה טובה יותר על מה קורה עם הכסף שלי כדאי שאבדוק גם מספר חודשים אחורה. קבעתי שלושה חודשים אחורה. הכנסתי את נתוני ניהול הוצאות המחיה והכנסות לטבלת האקסל. הרגשתי גאווה ענקית בסיום הפרויקט הזה. לקח לי כיומיים, סה”כ כ-10 שעות. קשה בהתחלה, קל בהמשך. כאמור, הדבר היווה לאחר מכן את הבסיס לתכנון תקציב משפחתי.

קשה באימונים קל בקרב, או: ניהול הוצאות והכנסות נהיה פשוט יותר

מילוי טבלת הוצאות והכנסות עלולה להיות קשה ומאתגרת, אך האמינו לי היא תתגמל אתכם המון בהמשך הדרך ותהיה כלי משמעותי לניהול תקציב ומשק הבית שלכם. זה עלול להיות קשה בהתחלה, אבל זה יעזור לכם מאוד בהמשך. אל תוותרו על טבלת ניהול הוצאות וכנסות!

הכנתי לכם 12 טיפים כיצד לעשות זאת הכי נכון ולהצליח!

יצא לי לשוחח עם הרבה חברים ובני משפחה על זה. כולם אמרו שזה אחלה רעיון, אבל קשה מאוד ודורש הרבה משאבים (זמן, סדר, אירגון, ניהול עצמי ומשמעת). ו… נחשו מה? הם צודקים, תראו לי משהו שיתגמל אתכם בעתיד, שאתם לא עשיתם אותו עד כה ושאתם חושבים שהוא קל, פשוט ומהיר? ההתמדה והסתכלות על עבר היעדים הכלכליים שלכם יעזרו לכם מאוד לפנות את המשאבים לכך.

אם אתם במינוס תוכלו גם לקרוא כיצד ניתן לצאת מהמינוס בקלות באמצעות מספר עצות זהב פרקטיות.

יועץ לכלכת משפחה מומלץ על ידי החתול - FINCAT

פינקט FINCAT אנשי מקצוע פיננסים מומלצים

פינקט FINCAT אנשי מקצוע פיננסים מומלצים

טבלת אקסל לניהול לתקציב VS אפליקציה

רבות מדובר על זה בפורומים, בקבוצות, בסדנאות ובשיחות הסלון. איפה הכי נוח ונכון לנהל את טבלת הוצאות והכנסות? האם אקסל? או באפליקציה? רשמתי על זה ארוכות פה, האם טבלת אקסל להוצאות והכנסות או אפליקציה

בראייתי ומניסיוני אם רוצים ניהול הוצאות והכנסות מקיף, אז רק בטבלת הוצאות והכנסות באקסל! יש אפליקציות טובות אחרות שמנסות להנגיש את הנתונים ושואבות מידע מאתרי האשראי והבנק. הן לכאורה נוחות יותר, אך פחות התחברתי אליהן. אין מענה מלא לפירוט המדוקדק שהייתי צריך עבורי, ואני לא נכנס בכלל לסוגיות אבטחת המידע מול הבנק.

טיפ של אלופים

תתמידו! בהתחלה זה קשה מעט ולוקח זמן, אבל אחרי כמה פעמים זה יקח לך 15 דקות פעם בחודש.

אז למה טבלת הוצאות והכנסות באקסל?

אם אתם רוצים ניהול תקציב הדוק של הוצאות מחיה והכנסות חודשיות, אני ממליץ לכם בחום להשתמש באקסל. הוא מחייב אתכם אחת לחודש לשבת על החשבון בנק, אשראי הוצאות מזומנים וכו’ ולהסתכל בחתך חודשי תוך השוואה לחודשים עברו. הוא כלי כזה המאפשר בצורה יעילה מעבר וניטור כלל ההוצאות. אם יש שינוי באחת ההוצאות תצוגת האקסל תאפשר לכם בקלות לגלות את החריגות ואתם מיד תעלו על כל שינוי. רק צריך להעיף מבט שמאלה וימינה בשורה ויש את ההשוואה הנדרשת. ניתן בהחלט לעבוד גם אפליקציות למי שזה ייתן יותר מוטיבציה, אך מניסיוני לא מצאתי אחת כזו המאפשרת 100% מעקב.

למה טבלת אקסל להוצאות והכנסות?

למה טבלת אקסל להוצאות והכנסות?

מבחן הבושה: מה אפשר ללמוד מניהול הוצאות והכנסות

עוד לפני שאתם תעבדו על תקציב משפחתי תוכלו מייד להבין עם עצמכם איפה אתם יכולים לחסוך קצת כסף. אני יודע שזה לא הכי נעים ונוח לעמוד מול המראה, או במקרה הזה מול מסך המחשב, ולגלות שבזבזתם סכומי עתק על הוצאות לא הכרחיות.

אשתף אתכם בדוגמא קטנה ממני. לאחר שבניתי 3 חודשים בטבלת ההוצאות וההכנסות, שמתי לב שבחודש אחד הוצאנו כ-700 שקלים רק על קפה ומאפה (זה גם רע מאוד לבריאות) בדרך אל/מ העבודה. בנוסף לכך עוד שטויות באליאקספרס בעלות של כ-500 שקלים. אפשר להתווכח האם הכרחי או לא. אני מאוד התביישתי והתאכזבתי (ביני לבין עצמי) לראות על אילו שטויות בורח הכסף.

אלו סכומים שיכולים להגיע לאלפים ובקלות גם לעשרות אלפים בשנה. עם מעט צמצום ניתן להפנות אותם להשקעות שיניבו לי כסף רב בעתיד. קחו לדוגמא חיסכון של כ-100 שקלים מסעיף קפה ומאפה ועוד 100 שקלים מסעיף שטויות באלי אקספרס וחסכתם 200 שקלים בחודש. זה 2400 שקלים בשנה. זה הביטוח רכב שלכם? החופשה הקטנה בארץ שרציתם? מטורף!

טיפים לניהול טבלת הוצאות והכנסות

טיפים לניהול טבלת הוצאות והכנסות

תובנות חשובות על הוצאות מחיה של משק בית דרך אקסל הוצאות והכנסות

פתאום הדברים החלו להיות בהירים. ממש ראיתי כמו במטריקס את המספרים מתחברים. הם הראו לי דרך טבלת האקסל את מפת ההוצאות וההכנסות. מה אני אגיד לכם? הטבלה לא משקרת…
עכשיו כשהיו לי את נתוני טבלת הוצאות המחיה המשפחתית שלנו מול העיניים התחלתי לנתח לאן הולך הכסף.

עלו לי מספר מסקנות על כלכלת המשפחה שלי:

 1.  באמת לא ידעתי לאן הכסף הולך/נוזל.
 2.  יש לא מעט כסף שהולך למקומות שאפשר לחסוך.
 3.  גם עם משכורות סבירות למשק, ריאלית קשה מאוד לחסוך (גן פרטי, חוגים, אוכל וכו’).
 4.  חינוך הילדים מקבל מקום של כבוד בהוצאות – דבר חיובי מאוד!
 5.  מטיילים הרבה מאוד – עוד דבר חיובי.
 6.  אני חייב להמשיך עם הטבלה.
 7.  איזה טיפש אני שלא עשיתי זאת קודם.
 8. הכי חשוב! אני חייב גם להנחיל את הידע הזה לילדי שלי! להרחבה במאמר אודות חינוך פיננסי לילדים

מפה התחיל האקסל הענקי שלי, ה-כ-ל נכנס לשם. כיום הכל מנוהל אצלי בטבלת באקסל, עשרות לשוניות, חלקן בשימוש יומי וחלקן לעיתים רחוקות. מבטיח פוסט נפרד על זה.

אז קדימה! לכו להכין קפה ותתחילו עם טבלת הוצאות והכנסות שתשנה לכם את החיים!!!

ואסיים בציטוט משיר שאני ממש אוהב:

“איך שיר נולד כמו תינוק, בהתחלה זה כואב, אחר כך יוצא החוצה וכולם שמחים ופתאום איזה יופי הוא הולך לבד”,

יהונתן גפן מתוך הכבש ה-16

הורדת טבלת הוצאות והכנסות

הורדת טבלת הוצאות והכנסות

שאלות ותשובות על טבלת אקסל הוצאות והכנסות מומלצת לניהול תקציב משק הבית

 • מאיזה יום בחודש צריך למלא את הטבלה?

  זה באמת לא משנה. תחליטו על יום קבוע ותלכו עם זה. לדוגמה יום אחרי המשכורת, או המשכנתה. תנועה בחשבון שהיא מחזורית. יש לך עוד טיפים לניהול טבלת אקסל פה

 • האם למלא כל חודש או שמספיק פעם ברבעון או פעם בשנה?

  על מנת לקבל תמונה מדויקת חשוב לעשות את המעקב חודשי.

יעניין אותך גם

תגובות לחתול

התגובות על “טבלת אקסל הוצאות והכנסות מומלצת לניהול תקציב משק הבית

 1. אורן הס הגיב:

  תודה!
  מאוד נהניתי מהדרך שאתה מספר את הדברים.
  מאוד בהיר.
  מצטרף לאמירה שטבלת ההוצאות וההכנסות היא הבסיס הבריא לכל השקעה ובטח לעבר עצמאות כלכלית

  1. ELAD COHEN הגיב:

   תודה רבה אורן היקר, כיף לקרוא כזה פירגון מחמם לב.
   שמח לשמוע שגם אתה רואה את הטבלה כבסיס להשקעות והתפתחות פיננסית

  2. לירן הגיב:

   אהלן איש יקר נשמע שאתה ממש על התקציב כל הכבוד .
   לפי מה שכתבת שמתי לב שרשמת שמראה כמה הוצאתי מאז תחילת המשכורת וכמה נשאר בתקציב ויכול להיות מופנה להשקעות .
   אשמח לתת לך טיפ קטן שיכול לעזור לך .
   השיטה שיכולה לעזור לך זה קבלת משכורת
   ואז פעולה ראשונה שנעשת בחשבון היא הוראת קבע לחיסכון / להשקעה .
   ואז זה הופך להוצא קבוע שעוברת מחודש לחודש ואם כל השאר של המשתנות תוכל לבזבז בלי דאגה אם ישאר אחסוך .
   זה צריך להיות אני חוסך ואם ישאר אקנה את זה או זה . בהצלחה ותמשיך ככה

   1. מירב הגיב:

    איך אתה מתנהל במהלך החודש כדיי לדעת שאתה עומד בתקציב של כל סעיף? מזומן? כרטיס אשראי שיורד באותו יום?

    1. חתול פיננסי הגיב:

     שאלה מעולה!
     העיסוק בזה היה יחסית בתחילת הדרך, כלומר במצב שבו לא הבנתי על מה בדיוק יוצא הכסף, ולכן זה היה מורכב יותר וממש הייתי על זה ברמה השבועית. עבור הרבה מאוד מים בנהר מאז, והיום אני יוע להעריך את ההוצאות די במדויק. ההתנהלות היתה וגם היום ברובה דרך אשראי כרגיל, אחת לחודש הורדה. לי באופן אישי לא נוח מזומן, קשה לי יותר עקוב אחריו וזה רק מסרבל את העניינים. מצד שני יש כאלו, ולא מעט, שדווקא מזומן מכניס אותם לסגרת. יש כאלו שפועלים עם כרטיס DEBIT, שיורד מיידית מהעו”ש. כל אחד ואחת מה שנוח ומתאים להם כל עוד “נמצאים על הדברים”.

 2. מיכל הגיב:

  תודה רבה על תוכן איכותי ומעניין.
  אתה משנה לי את דרך החשיבה ואת ההתנהלות הפיננסית.

  1. ELAD COHEN הגיב:

   תודה רבה על הפירגון, איזה כיף לקרוא!
   זו מטרת הבלוג, לנסות לעזור ככל הניתן.

 3. פאר לי שוויצר הגיב:

  חודשים שאני דוחה את ההתמודדות עם הכנת טבלת הכנסות-הוצאות והחרדה ממה אפגוש שם…
  תודה שהפכת את זה ממשימה מאיימת לאתגר מסקרן ????

  1. ELAD COHEN הגיב:

   איזה כיף לשמוע! שימחת אותי!

 4. גיא יובל הגיב:

  התחלתי לפני שנתיים לנהל ברצינות קובץ אקסל עבור ההוצאות החדשיות. אני יוצר כל שנה קובץ חדש ובתוכו 12 גליונות, אחד לכל חודש. אני שם את הקובץ בחשבון שלי בגימייל וניגש אליו מכל מקום. שם המשחק בעיניי זה לעדכן באונליין כאשר בוצעה הוצאה ואז לא שוכחים על מה זה היה. זה לחלוטין לא משנה אופן התשלום, אשראי, פייפל, פייבוקס, מזומן, שיק. תמיד לרשום. סידרתי את הגיליון כך שיראה הוצאות קבועות שבד”כ עוברות מחודש לחודש והוצאות משתנות. בצד שמתי טבלה שיש בה שדות מחושבים שמראה כמה הוצאתי מאז תחילת המשכורת וכמה נשאר בתקציב ויכול להיות מופנה להשקעות וחיסכון.

  1. ELAD COHEN הגיב:

   זה נהדר!
   כל הכבוד!
   נראה שעלית על דרך המלך!
   אצלי זה מסודר בגיליון אחד ככה שאוכל לחתוך בקלות מספר חודשים אחרונית ולזהות חריגות

  2. לירן הגיב:

   אהלן איש יקר נשמע שאתה ממש על התקציב כל הכבוד .
   לפי מה שכתבת שמתי לב שרשמת שמראה כמה הוצאתי מאז תחילת המשכורת וכמה נשאר בתקציב ויכול להיות מופנה להשקעות .
   אשמח לתת לך טיפ קטן שיכול לעזור לך .
   השיטה שיכולה לעזור לך זה קבלת משכורת
   ואז פעולה ראשונה שנעשת בחשבון היא הוראת קבע לחיסכון / להשקעה .
   ואז זה הופך להוצא קבוע שעוברת מחודש לחודש ואם כל השאר של המשתנות תוכל לבזבז בלי דאגה אם ישאר אחסוך .
   זה צריך להיות אני חוסך ואם ישאר אקנה את זה או זה . בהצלחה ותמשיך ככה

 5. אבי הגיב:

  היי
  ערב טוב אז קודם כל אני רוצה להודות לך על כתיבה יפה ועניינית
  ממש כיף לקרוא את החומר שלך.

  רציתי לדעת מה אני לא עושה כמו שצריך אני מנסה למלא את הטבלה לפחות כדוגמא
  אבל לא נותן לי תוצאה סופית לאחר מילוי הטבלה

  1. חתול פיננסי הגיב:

   היי אבי,
   תודה על הפידבק, מעריך מאוד.
   שורות 111 (סה”כ הוצאות), 112 (סה”כ הכנסות), 113 (מאזן).
   אם זה לא מסתדר לך אנא שלח לי למייל לפה ואעזור לך ישירות:
   elad.anon.m@gmail.com
   או ישירות דרך טופס יצירת קשר.

 6. שרה הגיב:

  הייתי מנהלת את הקובץ לפי חודשים, מאד מומלץ לסווג את ההוצעות לפי קבוע, משתנה מידי חודש, מזדמן. ולפני כל חודש לתכנן את הסכום המוקצה לכל שורה
  יש שורות שמהר מאד אפשר לדעת לתכנן מראש בתחילת החודש ולהצמד להוצאה המתוכננת ואחרות שעם הזמן לומדים לנהל.
  כך גם לומדים אם אנו אנשים שיודעים לתכנן לעומת הצורך האמיתי וזה שם מראה מה איתנו ביום יום באמת… ובעיקר עוזר בחודש הבא להצמד לתכנון.
  מנסיון אישי של קובץ מאד מאד דומה שאני מנהלת כבר 4 שנים 🙂

  1. חתול פיננסי הגיב:

   איזה יופי שרה! כל הכבוד!
   אכן יש כבר הוצאות שניתן לדעת אותן מראש. חלקן קבועות ואפילו את המשתנות.
   זה אחד היתרונות בניהול וניטור – מאפשר תכנון קדימה.

 7. מור הגיב:

  נחשפתי רק היום לבלוג והורדתי את טבלת האקסל, כדי להשוות אותה לטבלה שאני מנהלת כבר כמה שנים ולמצוא רעיונות לשיפור.
  יש לי כמה שאלות קטנות :
  1. למה קפה ומאפה, אוכל בחוץ וכד לא נכנס תחת תקציב אוכל? ככה יותר קל לדעת כמה סהכ הוצאנו על אוכל במהלך החודש (כי אם אוכלים הרבה בחוץ פחות קונים בסופר..)
  2. אני מבינה שאתה לא מתנהל לפי הוצאות קבועות, משתנות וחד פעמיות? זה משנה בכלל?
  3. יש תחזית חודשית לכל סעיף? סוג של עמידה ביעד מוגדר?

  1. חתול פיננסי הגיב:

   היי מור,
   תודה רבה על הפידבק.
   1. זה עניין שרירותי אצלי שמפריד בין סוג של בילוי (מותרות) לבין אוכל לבית.
   2. היום כבר לא, כי אני שולט לגמרי במספרים.
   3. אין לי תחזית חודשית, אלא ניתוח אוחר.

   אגב, אני עמל על טבלה חדשה שכן תרכז בה את סעיפים 2+3, בקרוב היא תהיה זמינה להורדה.

   1. רון רביד הגיב:

    שלום רב
    האם האקסל המחודש הכולל סעיף 3 – תחזית מול הוצאות בפועל זמינה?
    תודה
    רון

    1. חתול פיננסי הגיב:

     היי רון,
     טרם. אני מאמין שיעלה בקרוב

 8. רון רביד הגיב:

  שלום רב
  האם האקסל המחודש הכולל סעיף 3 – תחזית מול הוצאות בפועל זמינה?
  תודה
  רון

 9. רון הגיב:

  היי!
  תודה רבה על הטבלה ובכלל על כל הטוב שאתה מרעיף עלינו.
  שאלה שמעצבנת אותי וגורמת לי לוותר כל פעם מחדש:
  המשכורת היא עבור חודש, נניח, אוקטובר. היא נכנסת ב-1 בכל חודש.
  אבל 99% מההוצאות שלי, שיורדות באשראי, הן בכלל של החודש שעבר, של ספטמבר. אבל הן יורדות ב-2 באוקטובר.
  מאחר והמשכורת שלי לא קבועה, זה נורא מבלבל אותי לאיזה חודש אני אמור לשייך את ההוצאות בטבלה. ספטמבר או אוקטובר?
  טיפ לעזרה?
  תודה!

  1. חתול פיננסי הגיב:

   נכון, זו שאלה מעולה!
   הטיפ שלי (ועוד טיפים: https://bit.ly/3N1UAkj ) הוא פשוט לקבוע את ה”יום הבוחר”, כלומר יום אחד בחודש שיש בו משהו קבוע, משכורת שנכנסת, משכנתא, הוראת קבע, משהו קבוע וממנו “לחתוך” את החודש.
   אצלי לדוגמה זה ב 10 בחודש עם ירידת האשראי.
   לצורך הדוגמה, משכורת חודש יולי תיכנס בין התאריכים של 10.6 ל 10.7.

  2. מאיה לויטן הגיב:

   הי רון, השאלה שלך הטרידה גם אותי מאד ועשיתי משהו די קיצוני: עברתי להשתמש במזומן בשביל תקופת הלמידה ומקווה בקרוב לעבור לכרטיס חיוב מיידי. משאירה את כרטיס האשראי רק לתשלומים קבועים, הוראות קבע או קניה חיונית דחופה בתשלומים. (כן, חברת האשראי לא מאושרת מזה אבל אני כן 🙂 בכל תחילת חודש אני מושכת את הסכום שאני צריכה לכל ההוצאות ומחלקת למעטפות לפי נושאים כמו: מזון, חוגים, חיסכון לטסט שנתי, חיסכון לחופשה, בגדים, ספרים ומנסה להשתמש רק בזה. יש לזה המון חסרונות, אני יודעת, אבל זה טוב בשביל הלמידה וגם גורם לך לחסוך המון כי אתה מרגיש כל שקל שיוצא מהידיים. בהמשך אני מתכננת לרכוש גם כרטיס חיוב מיידי שהוא ממש כמו כסף, יורד מייד מהחשבון ורואים אותו בחודש הרצוי. אני חושבת שזה יקל על התיעוד וגם ימנע את הצורך להחזיק הרבה כסף בבית.

 10. מיכל משיח הגיב:

  שלום
  אשמח לקבל פרטים על תהליך ניהול כזה

  1. חתול פיננסי הגיב:

   היי מיכל,
   תוכלי בבקשה להרחיב אילו פרטים?

 11. גאולה הגיב:

  היי,
  לא ניתן להוריד טבלה, רק פותח חלונות נוספים

  1. חתול פיננסי הגיב:

   מוזר. יכולה לשלוח לי מייל ואשיב לך עם הטבלה
   hatulfinancy@gmail.com

 12. ורד חדד הגיב:

  הי חתול אשמח אם תוכל לשלוח לי את טבלת האקסל למעקב הוצאות לא הצלחתי להוריד אותה
  Verd587@gmail.com
  תודה רבה נהינת מאד לקרוא את מה שאתה כותב

  1. חתול פיננסי הגיב:

   אין בעיה. טבלת ההוצאות וההכנסות בדרך אליך

 13. שלמה הגיב:

  מה ההבדל בין זה לבין שימוש ב riseup?

  1. חתול פיננסי הגיב:

   היי שלמה,
   די הרבה 🙂
   את הבסיס לכלכלת המשפחה שתיהן נותנות, כלומר שיקוף תזרים של מצב קיים.
   אבל אם רוצים לנהל תקציב קדימה, לבנות תקציב לעבר מטרות ויעדים קצרי וארוכי טווח, בין אם השקעות, חסכונות או סתם לצאת מהמינוס, אז בעיני טבלת אקסל להוצאות והכנסות היא מדויקת יותר להתליך שכזה.
   זה לא קל ופשוט, אבל זה העיסוק עם האקסל הוצאות מחייב אותך להיות במודעות.
   אני לא אומר חלילה שרייזאפ היא לא טובה, ההפך, היא כלי נוח, אבל לעטמי הוא מוגבל בעיקר בהקשרי תכנון תקציב קדימה ועיצוב העתיד הפיננסי שלך.

   1. שלמה הגיב:

    מסכים

 14. שרית הגיב:

  הי, תודה רבה על כל הטיפים הנהדרים.
  אשמח לדעת למה בשורות שמסומנות בשחור
  יש סכומים בשחור? מה הם מסמנים
  תודה

  1. חתול פיננסי הגיב:

   היי שרית,
   בטבלת הוצאות השורות השחורות מסמלות רק את ההפרדה בין המרכיבים.

 15. עמית הגיב:

  היי, אני לא מצליח להוריד את הטבלה, אשמח אם תוכל לשלוח למיייל: amit.sh3231@gmail.com

  1. חתול פיננסי הגיב:

   אין בעיה עמית.
   שולח לך במייל את טבלת ההוצאות וההכנסות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פלטפורמה חדשנית שעוזרת למצוא
נותני ונותנות שירות מומלצים ומאומתים
מהתחום הפיננסי

פלטפורמה חדשנית שעוזרת למצוא
נותני ונותנות שירות מומלצים ומאומתים מהתחום הפיננסי

רוצים ללמוד? לחסוך? להשקיע?

הירשמו לניוזלטר של החתול!