עצמאות כלכלית

4 שעות עבודה בשבוע סיכום, תקציר ותובנות

4 שעות עבודה בשבוע סיכום, תקציר ותובנות

4 שעות עבודה בשבוע מאת טימותי פריס הוא ספר התפתחות אישית על החיים, שינוי חשיבה ויציאה ממירוץ העכברים, על מנת לאפשר יותר חופש ואושר
4 שעות עבודה בשבוע סיכום, תקציר ותובנות

כללי

הספר “4 שעות עבדוה בשבוע” מאת טימותי פריס הוא ספר התפתחות אישית המציג נקודת מבט ייחודית על איך להשיג חיים מלאים, מספקים ופרודוקטיביים. הספר מתמקד במתן מסגרת לקוראים לברוח ממרוץ העכברים, של עבודה בין 9 בבוקר ל-5 בערב, וליצור אורח חיים ייחודי להם. הסופר דוגל באורח חיים של מינימליזם, מיקור חוץ ואוטומציה, על מנת לאפשר יותר זמן, חופש ואושר.

תוכן עניינים

מתחילים לסכם ולפרש

הסופר מיטיב לתאר מנקודת מבטו וניסיונו את אותו שלב בהתפתחות האישית. יש בו המון טיפים יישומיים למחר בבוקר, אבל אני נותן פה דיסקליימר קצר: לא הכל עדכני, ויש חלקים שהם קצת “פגי תוקף”, ועדיין הספר פותח מאוד את המחשבה ומאפשר זווית הסתכלות ייחודית עם עצות יישומיות לצאת ממירוץ עכברים.

בספר, 4 שעות עבודה בשבוע, ישנם כמה רעיונות מעניינים מאוד, בין היתר את זה שעושר הוא יחסי ונכון לבחון אותו למול מה שהוא מאפשר. כמו כן הוא נוגע בעוד מספר עקרונות חשובים מאוד שאני לוקח ממנו:

פתיחת חשבון מסחר עצמאי

פתיחת חשבון מסחר עצמאי

הגדרת יעדים ומטרות

גיבוש יעדים ומטרות ומהם לגזור תוכנית פעולה. היעדים והמטרות הם צריכים להיות תחומים בזמן ועם יעדים כמותיים. מתמקדים בחשובים ביותר לנו, ואז בונים תוכנית ריאלית למימושם.

הערת החתול: זה בעיני אחד השלבים הבסיסיים, לא רק בעולם הפיננסי, אלא בחיים בכלל. ללא מטרות ויעדים, לא באמת נדע אם הגענו ליעד. דומה הדבר לשיח בין אליסה לבין החתול:

“התואיל להגיד לי, בבקשה, באיזו דרך עלי ללכת מכאן?” שאלה אליס

“זה תלוי במידה רבה לאן את רוצה להגיע.” – אמר החתול

“לא אכפת לי כל כך לאן. – ” אמרה אליס

“אם כך, לא משנה באיזו דרך תלכי.” אמר החתול.

עקרון 80/20

להתמקד ב-20% מעבודתם שמייצרת 80% מההכנסה או התוצאות שלהם, ולחסל או להוציא למיקור חוץ את 80% הנותרים של עבודה בעלת ערך נמוך

פריס דן בעקרון פארטו, הידוע גם בשם כלל 80/20, הקובע כי 80% מהתוצאות מגיעות מ -20% מהמאמצים. הוא מעודד את הקוראים להתמקד ב-20% מעבודתם שמייצרת 80% מההכנסה או התוצאות שלהם, ולחסל או להוציא למיקור חוץ את 80% הנותרים של עבודה בעלת ערך נמוך. על ידי כך, אפשר יהיה להגדיל את הפרודוקטיביות ולפנות יותר זמן לרדוף אחר התשוקות והרצונות האישיים ולא כחלק ממירוץ במסלול העכברים המסורתי.

הערת החתול: ישנם אנשי מקצוע בכל תחום, ניתן וחשוב להיעזר בהם,other people’s experience OPE – , זה יכול לקצר ולטייב תהליכים, רק תראו שהאינטרס שלכם אחד הוא.

ניתוק הקשר בין הגיאוגרפיה למקום העבודה יאפשר לכם אורח חיים גמיש

אוטומציה

פריס ממליץ להשתמש בכלי אוטומציה ובמיקור חוץ כדי להפחית את כמות הזמן המושקע במשימות שגרתיות. הוא מספק כמה דוגמאות לאופן שבו הקוראים יכולים להפוך את העסקים שלהם לאוטומטיים ולהאציל משימות לעוזרים וירטואליים או לחברות מיקור חוץ. על-ידי אוטומציה של משימות כגון ניהול דואר אלקטרוני, הפקת חשבוניות ותמיכת לקוחות, אתם יכולים להתמקד במשימות בעלות ערך גבוה ולפנות זמן רב יותר כדי ליהנות מהתחביבים שלכם, לבלות עם יקיריכם או לטייל.

הערת החתול: אנחנו לפעמים רודפים אחרי הזנב שלנו. נסו שניה לחשוב אילו פעולות אנו עושים שאפשר לעשות זאת על ידי אוטומציה שתחסוך לכם זמן ולפעמים גם כסף. אפשר לעשות מיקור חוץ כפי שכתבתי בפסקה למעלה. אפשר לעשות תהליכי אוטומציה און ליין, מה שמתאים לכם ומה שמקדם אתכם.

חיסול

הסופר מדגיש את החשיבות של ביטול משימות והתחייבויות לא חיוניות. הוא מציע להשתמש ב”רשימת אי-ביצוע” כדי לזהות ולבטל משימות והתחייבויות בעלות ערך נמוך שאינן תורמות למטרותיו. זה יכול לכלול צמצום פגישות מיותרות, צמצום הזמן המושקע במדיה החברתית או אמירת לא לפעילויות שאינן תואמות את הערכים או המטרות של האדם.

הערת החתול: לפעמים לא נעים לנו לומר “לא” לכל מיני משימות שמבקשים מאיתנו. למי זה לא קרה העבודה לדוגמה? אבל קחו בחשבון שהזמן שלנו מוגבל. זה משאב ייחודי מאוד, תבינו להיכן אתם מנתבים אותו בכל רגע ורגע.

טיפ של אלופים

תלמדו להתנהל נכון עם הזמנים שלכם, תכנון זמן יעיל יביא אתכם ליעדכם באופן הכי יעיל

שיחרור

פריס מעודד את הקוראים לאמץ אורח חיים “בלתי תלוי מיקום”, לנתק את הקשר הגיאוגרפי למקום העבודה, ולאפשר לעבוד מכל מקום בעולם. הוא מציע להשתמש בטכנולוגיה ובמיקור חוץ כדי ליצור עסק שניתן לנהל מכל מקום, ולטייל או לחיות בחלקים שונים של העולם תוך כדי עבודה. ניתן להשיג זאת על ידי השקעות נכונות, פתיחת עסק מקוון, כגון חנות מסחר אלקטרוני, חברת ייעוץ או חברת תוכנה, שניתן להפעיל ממחשב נייד וחיבור לאינטרנט.

הערת החתול: אמנם זה חלום של רובינו, אבל זה כמובן לא יכול להתאים לכולם. עם זאת נסו לראות איפה אתם כן מצליחים לייצר מספיק מקורות הכנסה שהם לא תלויים בזמן ומרחב, וכאלו שמאפשרים לכם את הגמישות בחיים לעשות את מה שאתם רוצים, ולא מה שאתם צריכים.

לקריאה נוספת בנושא:

ייצור הכנסה נוספת, בשאיפה הכנסה פסיבית

בספר מתוארים מספר אסטרטגיות ליצירת הכנסה, כולל הקמת עסק, דבידנדים ממניות, יצירת מוצר או שירות או השקעה בנדל”ן. הוא מציע להשתמש בעקרונות האוטומציה, מיקור החוץ וכלל 80/20 כדי ליצור עסק רווחי במאמץ מינימלי. זה יכול לכלול יצירת מוצר דיגיטלי, כגון ספר אלקטרוני או קורס, שניתן למכור שוב ושוב ללא מאמץ נוסף, או השקעה בנכסים מניבים המייצרים הכנסה פסיבית.

הערת החתול: הכנסות פסיביות זה הגביע הקדוש! עם זאת ההשקעה היא אינה פסיבית. צרו לכם מספיק מקורות הכנסה ותוודאו כי הם ככל האפשר פסיבים יחסית, כאלו שיאפשרו לכם לקיים את עיקרון השחרור. מקורות כאלו יכולים להיות דבידנדים משוק ההון. בלוג מצליח (כמו זה), עם פרסומות. עסק שלא מנוהל ישירות על ידכם ועוד!

סיכום תובנות הספר 4 שעות עבודה בשבוע

לסיכום, הספר 4 שעות עבודה בשבוע מאת טימותי פריס, מספק נקודת מבט ייחודית על איך לחיות חיים יעלים ומלאים.

הסופר מאתגר את הקוראים להטיל ספק ברעיונות מסורתיים על עבודה, הצלחה ואושר, ולאמץ אורח חיים מינימליסטי, אוטומטי ובלתי תלוי מיקום.

בעוד שחלק מהאסטרטגיות עשויות שלא להיות ישימות עבור כולם, הספר מציע תובנות חשובות וטיפים מעשיים לכל מי שמעוניין לשפר את איכות חייו, על ידי התמקדות ב-20% מהפעילויות בעלות הערך הגבוה, ביטול משימות בעלות ערך נמוך ואוטומציה של משימות שגרתיות, הקוראים יכולים ליצור יותר זמן, חופש ואושר בחייהם.

הספר מעודד את הקוראים לרדוף אחר תשוקותיהם, לטייל בעולם ולחיות את החיים בתנאים שלהם, במקום להתאים את עצמם לציפיות החברתיות או למסלולי הקריירה המסורתיים.

לקריאה נוספת בנושא:

שאלות ותשובות על 4 שעות עבודה בשבוע סיכום, תקציר ותובנות

 • היכן ניתן למצוא עוד ספרים ומקורות מידע להשכלה פיננסית?

  במאמר פה אודות השכלה פיננסית ניתן למצוא עוד ספרים וערוצי מדיה נוספים. מעבר לכך יש פה שירשור ספרים מעולה!

   

 • האם הספר רלוונטי לנו כישראלים?

  רעיונית הוא מתאים לכל מקום, עם זאת בחלק מהכתוב וההמלצות לביצוע בספר, הן אינן ישימות לכולם

 • אילו עוד ספרים היית ממליץ לי לקרוא?

  אחד הספרים החשובים בעיני שפותח את המחשבה, אך יש לו חוסר יישומי לרב המשקיעים הישראלים בישראל הוא הספר “אבא עשיר אבא עני” מאת רוברט קיוסאקי. “כסף טוב” מאת שאול אמסטרדמסקי, ו”המשקיע הנבון” מאת בנג’מין גראם.

 • דובר על הכנסה פסיבית, אילו מקורות הכנסה יש כאלו

  אני מעדיף את המינוח “עצימות נמוכה”. למעשה יש לא מעט מקורות כאלו גם ללא מעורבות רבה כמו קבלת דבידנדים משוק ההון אפילו על ידי קרנות סל איריות, השכרת נדל”ן, הלוואות חוב וכו’.

יעניין אותך גם

תגובות לחתול

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פלטפורמה חדשנית שעוזרת למצוא
נותני ונותנות שירות מומלצים ומאומתים
מהתחום הפיננסי

פלטפורמה חדשנית שעוזרת למצוא
נותני ונותנות שירות מומלצים ומאומתים מהתחום הפיננסי

רוצים ללמוד? לחסוך? להשקיע?

הירשמו לניוזלטר של החתול!