כלכלת משפחה וצרכנות, עצמאות כלכלית

“The Total Money Makeover” סיכום, תקציר ותובנות

“The Total Money Makeover” סיכום, תקציר ותובנות

The Total Money Makeover מאת דייב רמזי הוא ספר פיננסי אישי ופופולרי, שמציע תוכנית ליציאה מחובות, לבניית עושר ולהשגת חופש כלכלי.
THE TOTAL MONEY MAKEOVER - סיכום, תקציר ותובנות

כללי

“The Total Money Makeover” מאת דייב רמזי הוא ספר פיננסי אישי פופולרי שעזר למיליוני אנשים לשנות את חייהם הפיננסיים. הספר מציע תוכנית ברורה, צעד אחר צעד, ליציאה מחובות, לבניית עושר ולהשגת חופש כלכלי.

תוכן עניינים


להצטרפות לקבוצת הפייסבוק “חתול פיננסי”

מתחילים לסכם ולפרש

הספר נפתח בהדגשת החשיבות של השליטה, הניהול וההבנה שלנו אודות הכספים שלנו. רמזי טוען שיותר מדי אנשים חיים ממשכורת למשכורת, עמוסים בחובות ובלחץ כלכלי. הוא מאמין שיציאה מחובות ובניית עושר דורשת חשיבה המתמקדת ביציבות פיננסית ארוכת טווח, הקרבה, משמעת ומחויבות לביצוע שינויים חיוביים בחייו של אדם.

מה לקחת מהספר?

אחת התובנות המשמעותיות ביותר של הספר היא החשיבות של אורח חיים נטול חובות. רמזי טוען כי חוב הוא חסם מרכזי לחופש כלכלי ומעודד את הקוראים לחסל את כל החובות, כולל חוב בכרטיסי אשראי, הלוואות לרכב והלוואות סטודנטים. על ידי אורח חיים נטול חובות, אנשים יכולים להשיג חופש כלכלי ולחיות חיים של יציבות פיננסית וביטחון.

הערת החתול: ישנם חובות טובים וחובות רעים. כל חוב (הלוואה) טומן בחובו סיכון, ועלול לשמש כחרב פיפיות. חוב טוב הוא כזה שמצמיח אתכם כלכלית, כמו השקעה נכונה. חוב רע הוא בדרך כלל הלוואת צריכה לקנית מוצר שמאבד מערכו.

סיכומי ספרים נוספים שיעניינו אותך

נקודות עיקריות

נקודות המפתח העיקריות של הספר הן שבעת הצעדים התינוקיים להשגת חופש כלכלי. אלה הם:

ניהול תקציב משפחתי

  • שלמו את כל החובות: הספר דוגל בתשלום כל החובות בשיטת “כדור השלג של החוב”, הכוללת תחילה תשלום החובות הקטנים ביותר, ולאחר מכן שימוש בכסף שהיה הולך לתשלומים אלה כדי לשלם חובות גדולים יותר. גישה זו לא רק מסייעת לחסל את החוב במהירות, אלא גם מספקת תחושה של הישג שיכול להניע אנשים להמשיך במסע הפיננסי שלהם. להתחיל בקטן ולהתקדם לאט לאט.
  • בנה קרן חירום: רמזי ממליץ לחסוך קרן חירום של הוצאות של שלושה עד שישה חודשים. קרן זו יכולה לספק רשת ביטחון במקרה של הוצאות בלתי צפויות או אובדן הכנסה.
  • חיסכון לאוניברסיטה: הספר ממליץ להתחיל לחסוך למכללה מוקדם ככל האפשר באמצעות תוכנית חיסכון של 529 מכללות.
    הערת החתול: שימו לב כי זה מיועד לארה”ב, אם כי ניתן לקחת זאת אלינו לכל יעד כלכלי באשר הוא.
  • תרכשו נכס למגורים תחילה: רמזי תומך בכך שתקנו ותשלמו קודם כל  עבור נכס למגורים באמצעות כסף נוסף מהשקעות או מחסכונות.
    הערת החתול: אני מודה שאני מאלו שגרים בשכירות ולכן מחדד פה את הנקודה של לרכוש נכס, אך לא בהכרח לגור בו.
  • לבנות עושר ולתת בחזרה: הספר מעודד להמשיך לבנות עושר ולתת בחזרה לקהילה גם לאחר השגת עצמאות כלכלית או חופש כלכלי.

חוב הוא חסם מרכזי לחופש כלכלי

הצבת יעדים ומטרות

לאורך הספר, רמזי מציע תובנות ייחודיות וטיפים מעשיים ליישום עקרונות אלה. הוא מדגיש את החשיבות של הצבת יעדים ריאליים, פיתוח הרגלים טובים והתמקדות ביתרונות ארוכי הטווח של יציבות פיננסית. הוא גם מעודד את הקוראים להימנע ממלכודות פיננסיות נפוצות, כגון הוצאות יתר, קניות אימפולסיביות ולקיחת חובות רבים מדי.

למרות שגישתו אולי לא מתאימה לכל אחד, המסר שלו של אחריות אישית ומשמעת פיננסית הדהד אצל אנשים רבים שהצליחו לשנות את חייהם הפיננסיים באמצעות עצתו.

הערת החתול: לפעול מבלי ההבנה לאן רוצים להגיע הוא מזכירה את הסיפור של אליסה בארץ הפלאות ששואלת את החתול לאן ללכת. תבינו מה המטרות והיעדים שלכם, הם יהוו את המצפן שלכם ואת מפת הדרכים להשיג אותם.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

the total monet maker דייב רמזי
the total monet maker דייב רמזי

טיפ של אלופים

השלב הראשון להתפתחות פיננסית הוא למפות את ההוצאות וההכנסות שלך, בין אם בטבלה או באפליקציה, העיקר שתבינו על מה וכמה אתם מוציאים בכל חודש

סיכום תובנות הספר “The Total Money Makeover”

לסיכום, “The Total Money Makeover” מציע מדריך מקיף ומעשי להשגת חופש כלכלי. עם התוכנית הברורה שלו, שלב אחר שלב והתובנות החשובות שלו, הוא יכול לעזור לכל אחד לפתח את המשמעת, ההרגלים והלך הרוח הדרושים כדי להשתלט על הכספים שלו ולהשיג יציבות פיננסית ארוכת טווח. בעוד שחלק מעצותיו של הספר עשויות להיות שנויות במחלוקת, המסר שלו של אחריות אישית ומשמעת פיננסית סייעו למיליוני אנשים לשנות את חייהם הפיננסיים.

שאלות נפוצות

מצוין בספר חופש כלכלי, האם זה ישים?

בראייתי חופש כלכלי הינו יעד רחוק מדי שרובנו לא נזכה להתקרב אליו. עצמאות כלכלית זה יעד שהוא יותר בר השגה ומהווה נקודה קרובה יותר וריאלית להשגתה.

איפה ניתן להשקיע/לפתוח קרן חירום?

קרן חירום צריכה להיות מקום שבו הכסף שומר על ערכו ככל הניתן ומאפשר זמינות גבוהה שלו בעת הצורך, פיטורים לדוגמה. מקום כזה יכול להיות בפק”מ או בקרן כספית שקלית.

אילו עוד ספרים היית ממליץ לי לקרוא?

אחד הספרים החשובים בעיני שפותח את המחשבה, אך יש לו חוסר יישומי לרב המשקיעים הישראלים בישראל הוא הספר “אבא עשיר אבא עני” מאת רוברט קיוסאקי. ספר נוסף מעורר השראה הוא המשקיע הנבון מאת בנג’מין גראם

איך ניתן לחסוך כסף בישראל על מנת לצמצם את ההוצאות החודשיות ולעמוד בעקרונות הספר?

ישנם הרבה מאוד טיפים ברחבי הרשת, אחד מהם הוא עמוד שלם עם 56 טיפים לחיסכון בכסף

תוכן עניינים

יעניין אותך גם

תגובות לחתול

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פלטפורמה חדשנית שעוזרת למצוא
נותני ונותנות שירות מומלצים ומאומתים
מהתחום הפיננסי

פלטפורמה חדשנית שעוזרת למצוא
נותני ונותנות שירות מומלצים ומאומתים מהתחום הפיננסי

רוצים ללמוד? לחסוך? להשקיע?

הירשמו לניוזלטר של החתול!