התחילו כאן, נדל״ן, שוק ההון

25 טיפים להשקעות למתחילים

25 טיפים להשקעות למתחילים

25 טיפים להשקעות למתחילים, כל העצות והטיפים למשקיע המתחיל בין אם זה בשוק ההון, נדל"ן, בורסה, אלטרנטיבי, סולידי, השקעות קטנות ובכלל
25 טיפים להשקעות למתחילים

טיפים לקראת ההשקעה הראשונה שלכם

השקעת כסף יכולה להיות דרך מצוינת להשיג יעדים פיננסיים ארוכי טווח, אבל זה יכול להיות גם מרתיע, במיוחד עבור אלה חדשים בעולם ההשקעות. כדי לעזור לך, הנה 25 טיפים להשקעות למתחילים שכדאי לקחת בחשבון לפני השקעה של כסף בבורסה, שוק ההון נדל”ן או בכלל. טיפים להשקעות אלו הם החל מהגדרת יעדי ההשקעה שלך ועד שמירה על משמעת, וכל מה שביניהם.

תוכן עניינים

25 טיפים להשקעות למתחילים
25 טיפים להשקעות למתחילים

25 טיפים להשקעות למתחילים וגם למתקדמים

 1. הגדרת יעדי השקעה: קבעו את היעדים הפיננסיים ארוכי הטווח והקצרים שלכם, והתאימו את ההשקעות שלך בהתאם.
 2. בנית תקציב: בנו תקציב ריאלי שלוקח בחשבון את ההוצאות הרגילות ואת יעדי החיסכון שלכם. היצמדו לתקציב זה כדי להבטיח שיש לך מספיק כסף להשקיע.
 3. בנו קרן חירום: צרו קרן חירום לכיסוי הוצאות בלתי צפויות ומצבי חירום. זה ימנע מכם את הצורך לשבור השקעות לטווחים ארוכים וייצר יציבות ושקט נפשי. במקביל להפקדה לקרן השתלמות ולקרן פנסיה.
 4. התחילו מוקדם: ככל שתתחילו להשקיע מוקדם יותר, כך הכסף שלכם יצטרך לגדול יותר זמן. תוכלו להיעזר במחשבון ריבית דריבית להבין את העוצמה של השקעה מוקדמת עם ריבית דריבית.
 5. גיוון תיק ההשקעות: גוונו את ההשקעות שלך במגוון סוגי נכסים כדי להפחית את הסיכון. זה יכול להיות שוק ההון על ידי מחקי מדד, אג”ח, סחורות כמו זהב, או נדל”ן ישראל, בחו”ל והשקעות אלטרנטיביות, ככה שתוכלו לכסות השקעות רחבות ולא לשים את הביצים בסל אחד. ואל תשכחו לייצר חסכונות גם לטווח קצר.
 6. הגדרת סיכון להשקעה: תבינו את הסובלנות שלך לסיכון והשקעה בהתאם. זיכרו כי סיכון וסיכוי (תשואה) הם לרב הולכים יחדיו. אין קסמים. סיכון נמוך סיכוי נמוך.
 7. אל תנסו לתזמן את השוק: הימנעו מלנסות לתזמן את השוק, מכיוון שהוא ידוע לשמצה כקשה ולעתים קרובות מוביל להחלטות השקעה גרועות.
 8. דמי ניהול ועמלות: תורידו למינימום האפשרי את דמי הניהול בהשקעות שלכם. כל אותן עמלות וההוצאות הקשורות להשקעות, מכיוון שאלו יכולות לאכול את התשואות שלך.
 9. ביחרו מכשירי השקעה שמתאימים לכם: יש כאלו שירצו לנהל את ההשקעה באופן פסיבי יחסית כמו קנית מדדים אחת לחודש, יש כאלו שרוצים להיות על “על זה” במסחר יומי, יש כאלו שיעדיפו בכלל לתת לגורם אחר לנהל כמו קופת גמל להשקעה ואחרים ירצו לנהל לבד את הדירה להשקעה. מה מתאים לכם?
 10. תלמדו לפני ההשקעה: בידקו ביסודיות כל השקעה לפני שאתם מתחייבים לכסף שלכם. השקעה היא מתוך ידע וכח, ולא מתוך הימור או ספקולציה כפי שהיטיב תאר זאת בנג’מין גראהם בספרו המשקיע הנבון.
 11. שיקלו מיצוע השקעות: או בלעז DCA – dollar cost averaging. השקיע סכום כסף קבוע במרווחי זמן קבועים כדי לעזור למתן את ההשפעה של תנודתיות השוק.
 12. איזון מחדש של תיק ההשקעות: אזנו מחדש את תיק ההשקעות שלכם מעת לעת כדי להבטיח שהוא יישאר תואם ליעדי ההשקעה שלך. זה יכול להיות תמהיל השקעות בבורסה במחקי מדד, או אפילו בשילוב עם השקעות נדל”ן.
 13. הימנעו מהשקעה רגשית: השקעה רגשית היא לרב תהיה טעות. קבלת החלטות השקעה המבוססות על רגשות, כגון פחד או חמדנות הן לא יובילו אתכם למקומות טובים. אינטואציה זה דבר חשוב, אבל לא הכל ורגש עלול בהרבה מקרים לבלבל אותנו
 14. שמרו על ראייה ארוכת טווח: השקיעו בראייה ארוכת טווח והימנעו מחשיבה לטווח קצר, זה רק עלול לבלבל אתכם. אתם פה להרבה זמן – תפעלו ככה!
 15. מיסוי: תבינו את השלכות המס של ההשקעות שלך ותשקלו אסטרטגיות השקעה יעילות במס. דירה שניה בישראל תגרום לכם לשלם עוד 8% מס. קרנות מחקת מדד צוברות הן קסם של דחיית מס והגביע הקדוש בדמות קרן השתלמות.
 16. השקיעו במה שאתם יודעים: השקיעו בתעשיות ובחברות שאתם מבינים ובטוחים בהם. לא יודעים קריפטו? אל תשקיעו! לא יודעים שוק ההון? אל תשקיעו, או לפחות תתחילו ללמוד איך להשקיע בורסה, או מהן השקעות קטנות למתחילים.
 17. הימנעו מריכוז יתר: הימנעו מהשקעה כבדה מדי במניה אחת או בסוג נכס יחיד, נסו לפזר את ההון שלכם במידת האפשר.
 18. אל תרדפו אחרי תשואות גבוהות: הימנעו מלרדוף אחרי תשואות גבוהות על חשבון סיכון גבוה יותר. אם כן, תבינו את הקשר בין התשואה לסיכון כפי שרשום בסעיף 6.
 19. הימנעו מהשקעות ספקולטיביות: הימנעו מהשקעה בנכסים ספקולטיביים או בתוכניות התעשרות מהירה. אין חיות כאלו. תשואה מהירה ומבוטחת צריכה לגרום לכם להרמת דגל אדום ולהבין שיש פה משהו מסריח.
 20. פנו לייעוץ מקצועי: לא יודעים להתחיל להשקיע לבד? רוצים חוות דעת נוספת להשקעה? תשקלו לפנות לייעוץ של יועץ פיננסי שיעזור לכם לקבל החלטות השקעה מושכלות.
 21. הישארו מעודכנים: הישארו מעודכנים לגבי חדשות פיננסיות ומגמות בשוק, אבל תימנעו מלהגיב באימפולסיביות לתנודות קצרות טווח, קל וחומר בקרנות השתלמות, פנסיה וקופת גמל להשקעה, אל תיפלו בפח של משל זיגזוג הנתיבים בפקקים.
 22. משמעת עצמית: האויב הכי גדול בהשקעות שלנו זה… אנחנו! שימרו על משמעת עצמית והימנעו מקבלת החלטות השקעה אימפולסיביות.
 23. ממי לקבל טיפים: הנה טיפ לטיפ – אל תקחו טיפים להשקעות מכאלו שלא עושים את ולא מצליחים. החבר בעבודה? השכנה ממול? זה יהיה אולי טוב להם ולא בהכרח לכם.
 24. היו סבלניים: היו סבלניים והימנעו מציפייה לתוצאות מיידיות מההשקעות שלכם.
 25. תיצמדו לתוכנית: תחזרו לסעיף 1, תרשמו אותו ותתלו על המקרר. זה המצפן שלכם. אל תאבדו אותו.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

התחילו מוקדם: ככל שתתחילו להשקיע מוקדם יותר, כך הכסף שלכם יוכל לגדול יותר זמן, באמצעות אפקט עם ריבית דריבית

סיכום הטיפים להשקעות למתחילים

השקעה יכולה להיות דרך מצוינת להשיג את המטרות הפיננסיות שלך, אך היא דורשת משמעת, סבלנות וידע. כלל הטיפים להשקעות למתחילים ולמתקדמים המובאים כאן וכמובן הציטוטים מעוררי ההשראה כלכלית מציעים מעין מדריך תמציתי להשקעת כסף בתבונה. הם מכסים מגוון נושאים, החל מהגדרת יעדי השקעה ועד גיוון תיק ההשקעות שלך, ומשמירה על ידע ועד הימנעות מהשקעות ספקולטיביות. על ידי מימוש הטיפים האלו בהשקעות, תוכל לקבל החלטות השקעה מושכלות התואמות את היעדים, סובלנות הסיכון וציר הזמן שלך.

שאלות נפוצות

לייצר תוכנית! עצם החשיבה והכתיבה שלה מחדדת את המחשבה ובונה את עולם ההשקעות נכון יותר.

בעיני יש 5 שלבים להתחלת ההשקעה, רמז: ההשקעה עצמה היא האחרונה והכי פחות מורכבת אפ פועלים נכון על פי המדריך להשקעות למתחילים.

אחד הספרים החשובים בעיני שפותח את המחשבה, אך יש לו חוסר יישומי לרב המשקיעים הישראלים בישראל הוא הספר “אבא עשיר אבא עני” מאת רוברט קיוסאקי

תוכן עניינים

יעניין אותך גם

תגובות לחתול

התגובות על “25 טיפים להשקעות למתחילים

 1. ניב הגיב:

  מעניין מאוד! מעולה למתחילים לגזור,לתלות על המקרר ולדבוק בזה.. תודה רבה חתול, אתה עושה עבודת קודש למעננו!

  1. תודה רבה ניב, איזה כיף לקרוא. ריגשת!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פלטפורמה חדשנית שעוזרת למצוא
נותני ונותנות שירות מומלצים ומאומתים
מהתחום הפיננסי

פלטפורמה חדשנית שעוזרת למצוא
נותני ונותנות שירות מומלצים ומאומתים מהתחום הפיננסי

רוצים ללמוד? לחסוך? להשקיע?

הירשמו לניוזלטר של החתול!